Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni to rewolucyjne urządzenia, które przetwarzają energię elektryczną na ciepło w postaci podczerwieni. W najprostszej postaci promiennikiem może być zwykła grzałka elektryczna. Kiedy rozgrzewa się ona do kilkuset stopni, wytwarzane jest promieniowanie podczerwone, będące nośnikiem ciepła. Innymi postaciami promienników są żarówki, a także elementy z ceramiki, metalu i panele grzewcze. Promienniki różnią się nie tylko materiałem, z którego zostały wykonane, ale także rodzajem zasilania. Istnieją urządzenia zasilane gazem, energią elektryczną czy ogrzewane wodą.

ZASTOSOWANIA PROMIENNIKÓW PODCZERWIENI

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, promienniki podczerwieni znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle, hotelarstwie i gastronomii, domach i budynkach użyteczności publicznej, obiektach sakralnych, a nawet w miejscach związanych z hodowlą zwierząt czy ogrodach zoologicznych.

Przemysł korzysta przede wszystkim z możliwości skierowania ciepła w określonym kierunku – dzięki temu, w dużych halach produkcyjnych ogrzewane są tylko miejsca, w których znajdują się ludzie. Daje to ogromne oszczędności wydatków ponoszonych na ogrzewanie. Promienniki sprawdzają się także w suszarniach i lakierniach, gdzie niezbędne jest przyspieszenie wysychania.

W branży restauracyjnej i hotelowej również chętnie korzysta się z promienników. To właśnie za ich pomocą ogrzewane są ogródki restauracyjne, tarasy kawiarni czy patio. Dzięki temu znacznie wydłuża się okres świadczenia usług w tych miejscach, a klienci mogą cieszyć się komfortowymi warunkami podczas pobytu. Podobnie wykorzystywane są promienniki w domach prywatnych. Wielu osobom pozwoliły one spełnić marzenie o zimowym ogrodzie, cieple wokół domowego basenu, czy nawet w altanie.

Ze względu na możliwość dogrzania wysokich pomieszczeń, promienniki podczerwieni idealnie sprawdzają się w kościołach i kaplicach oraz budynkach zabytkowych, takich jak pałace. To jednak nie wszystkie miejsca, w których można je wykorzystać. Widuje się je także na halach i w pawilonach targowych, w górskich schroniskach, fermach czy obiektach sportowych.

ZALETY PROMIENNIKÓW PODCZERWIENI

Tym, co skłania ludzi do korzystania z promienników podczerwieni, jest przede wszystkim ich:

- energooszczędność – straty ciepła ograniczone są przez możliwość skierowania promieniowania w określone miejsce;

- duża efektywność energetyczna – 99% dostarczonej do promiennika energii zamieniana jest na ciepło;

- precyzja – możliwość dotarcia dokładnie w wybrane miejsce, przez co tworzone są tzw. strefy ciepła;

- szybkość działania – ciepło emitowane jest natychmiast po włączeniu;

- tania i szybka instalacja – wystarczy instalacja elektryczna;

- prosta obsługa – łatwe sterowanie promiennikiem lub grupą promienników za pomocą termostatu na pilot;

- duży wybór rozmiarów, kształtów i mocy promienników, dzięki czemu łatwo można dobrać je do wnętrza, jak i przestrzeni na zewnątrz;

- długi czas eksploatacji i niezawodność;

- brak hałasu, kurzu i zapachu wydzielającego się podczas pracy urządzenia.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz