Łazienkowe panele na podczerwień

Łazienkowe panele na podczerwień

W niniejszej kategorii znajdą państwo grzejniki oraz panele na podczerwień, które zostały wybrane z całej naszej gamy produktowej specjalnie do ogrzewania łazienek za pomocą podczerwieni.

Na wstępie kilka słów wyjaśnienia dlaczego samo ogrzewanie na podczerwień nie w każdych warunkach będzie tak samo efektywne. W pomieszczeniach nie ocieplonych lub słabo ocieplonych promieniowanie cieplne zwane podczerwienią nie jest wstanie odpowiedni zakumulować się w ścinach przez co ogrzewanie na podczerwień, które nie jet wspierane przez konwekcje będzie zużywać dużo więcej prądu lub w skrajnych przypadkach nie dogrzeje nam danego pomieszczenia do pożądanej temperatury. Aby zrównoważyć duże straty cieplne w budynkach źle lub w ogóle nie ocieplonych

należałoby znacznie zwiększyć moc paneli działających tylko podczerwienią w porównaniu do grzejników na podczerwień działających również konwekcją. Ponadto dzięki zastosowaniu konwekcji osiągamy szybsze nagrzewanie pomieszczenia co jest szczególnie ważne w łazienkach.

Łazienkowe grzejniki na podczerwień

Grzejniki na podczerwień KLIMA 7 AS posiada programowalny termostat oraz jest wyposażony w reling, na którym możemy powiesić ręczniki, dzięki czemu po za ogrzewaniem pomieszczenia możemy również korzystać z niego do suszenia lub ogrzewania ręczników. Promieniowanie cieplne emitowane przez przedni panel idealnie sprawdza się do tego typu zadania, nie tracimy tym samym możliwości grzewczych urządzenia ponieważ element konwekcyjny w razie potrzeby mamy odsłonięty i gdy grzejnik wykryje, że samą konwekcją nie daje rady utrzymywać pożądanej temperatury zacznie cyklicznie dogrzewać element konwekcyjny.

Łazienkowe panele na podczerwień

Panele na podczerwień z serii ACANTO oraz HELISEA zostały zaprojektowane do użytku w łazienkach dzięki czemu mamy pewność, że sobie w nich poradzą. Dodatkowym atutem jest to że wyposażone są w termostat oraz czasówkę (którą możemy ustawić na 15, 30, 60 lub 120 minut) która umożliwi nam wysuszenie ręczników lub ich ogrzanie przed kąpielą. W cieplejsze dni możemy ustawić temperaturę na termostacie na najniższą i korzystać z czasówki dzięki czemu będziemy mogli z grzejnika korzystać

Panel na podczerwień AQUARIUS posiada specjalne wycięcie na którym możemy wieszać ręczniki a dzięki temu że dolna część obudowy rozgrzewa się do większej temperatury ogrzewanie lub suszenie ręczników odbywa się szybciej. Górna część panela jest zawsze odkryta dzięki czemu łazienka jest ogrzewana mimo suszenia ręczników. Wyposażony jest w przełącznik włącz/wyłącz dzięki czemu możemy go używać w cieplejsze dni tylko jako suszarka do ręczników.

Panele na podczerwień HYDRA oraz SAGITTA mają możliwość zamontowania relingów dzięki czemu możemy suszyć ręczniki a jednocześnie dzięki dużej powierzchni grzewczej możemy ogrzewać łazienkę. Oba modele wykorzystują dzięki specjalnej konstrukcji obudowy naturalną konwekcję, która wspomaga ogrzewania podczas suszenia lub ogrzewania ręczników. Oba modele mogą być, na zamówienie, również wyposażone w termostat.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz