Panele na podczerwień oraz grzejniki na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień, panele na podczerwień, grzejniki na podczerwień

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to wymiana ciepła poprzez fale podczerwone - również zwane falami radiacyjnymi lub cieplnymi - fale te nie są wchłaniane przez powietrze w wstępnej fazie ale przekształcane w ciepło po dotarciu do obiektu (wyposażenia wnętrz oraz osób) znajdujących się w pomieszczeniu. W wyniku czego ciepło uwolnione przez kontakt z obiektem ogrzewa powietrze dopiero w tej fazie grzania, dzięki czemu ciepło odczuwamy znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania.

Jakiej mocy użyć urządzenie do danego pomieszczenia?

Trzeba pamiętać, że dla wszystkich nowych projektów budynków zapotrzebowanie na moc grzewczą jest obliczana przez projektanta i te wartości są przyjmowane do wyliczenia podczas wyboru grzejników na podczerwień z naszej oferty aby spełnił odpowiednie wymagania danego pomieszczenia.

Sprawa ma jednak się inaczej dla starszych budynków ponieważ każde pomieszczenie jest inne i aby dobrać odpowiednie moce urządzeń do pomieszczenia musimy wziąć pod uwagę rodzaj ocieplenia (ponieważ niektóre urządzenia sprawdzają się lepiej w określonych warunkach), wielkość pomieszczeń, ilość ścian zewnętrznych, ilość i wielkość okien oraz wielu innych czynników które wpływają na zapotrzebowanie na ciepło danego pomieszczenia. Aby dokładnie dobrać urządzenia musielibyśmy robić kosztowny audyt energetyczny który jednoznacznie ustaliłby zapotrzebowanie na ciepło. Nasze doświadczenie w montażach daje nam pewność że dobrane przez nas urządzenia spełnią państwa oczekiwania.

Każdy budynek będzie miał inne zapotrzebowanie na energię, np. stara nie ocieplona kamienica będzie potrzebowała więcej mocy grzewczej niż średnio ocieplony domek. Z tego właśnie powodu nie możemy jednoznacznie określić jakie urządzenie będzie odpowiednie do danego metrażu pomieszczenia. JEŻELI KTOŚ TWIERDZI ŻE JEST WSTANIE OGRZAĆ WSZYSTKIE POMIESZCZENIA BEZ WZGLĘDU NA OCIEPLENIE - MOCĄ 50 WAT NA METR KWADRATOWY TO JEST W DUŻYM BŁĘDZIE. Taką moc możemy użyć w budynkach bardzo dobrze ocieplonych lub energooszczędnych ale nie w starej nie ocieplonej kamienicy.

Które urządzenie jest najlepsze?

Przez sezony grzewcze 2015/2016 oraz 2016/2017 prowadziliśmy testy w naszej firmie dzięki czemu porównaliśmy wszystkie grzejniki i panele na podczerwień z naszej oferty i nie tylko (dzięki naszej wysokiej pozycji w branży zgłaszało się do nas wiele firm z których wybraliśmy tylko te urządzenia które są wydajne i efektywne). Również dzięki współpracy naszej firmy z klientami którzy w sezonie grzewczym 2016/2017 wzięli udział razem z nami w testach, otrzymaliśmy od nich bardzo dużo informacji, które potwierdziły tym samym naszą klasyfikacje najefektywniejszego ogrzewania na podczerwień.

Ranking wraz z opisem:

1. Grzejniki na podczerwień KLIMA - okazały się najlepszym wyborem pod względem zużycia energii oraz efektywności w każdych warunkach (w porównaniu z urządzeniami o tej samej mocy użytych w tych samych pomieszczeniach oraz przy zbliżonych warunkach zewnętrznych oraz wewnętrznych) - potwierdzają to również nasi klienci którzy postanowili wziąć udział w naszych testach cytujemy ich wypowiedzi poniżej:

"Po zmianie ogrzewania z konwektorów na panele grzewcze uzyskaliśmy znaczne oszczędności ale po zmianie na grzejniki KLIMA jestem jeszcze bardziej zadowolony niż przedtem."

"Grzejniki KLIMA dostarczają równomierne ciepło do pomieszczenia nie ma skoków temperatury tak jak to miało miejsce w przypadku moich poprzednich paneli na podczerwień, które ogrzewało pomieszczenie i czekało aż spadnie temperatura aby znowu się uruchomić, a zużycie energii na grzejnikach KLIMA jest mniejsze"

"Montaż jest banalny nie trzeba ciągnąć kilometrów kabli wystarczy najbliższe gniazdko ponieważ termostat jest zintegrowany z urządzeniem. Serdecznie polecam."

To tylko kilka opinii od naszych klientów.

2. Grzejnik na podczerwień DEKO - starszy brat grzejnika na podczerwień KLIMA nie posiada co prawda elektronicznego termostatu - posiada wbudowany manualny termostat oraz posiada tą samą technologię grzewczą co seria grzejników na podczerwień KLIMA. Nasi klienci wybrali go ze względu na wygląd, montaż pionowy oraz porównywalną wydajność.

3. Grzejnik panelowy na podczerwień Halos 15 - dzięki swojej mocy maksymalnej 1500W oraz możliwości przełączenia na moc 750W okazał się bardziej wszechstronny urządzeniem, które możemy używać jako podstawowe ogrzewanie zamontowane na ścianie lub jako dodatkowe dzięki załączonej w zestawie nóżce. Halos 15 wyposażony jest również w prosty termostat dzięki czemu wystarczy go podłączyć do gniazdka i cieszyć się ogrzewaniem. Jego efektywność jest na podobnym poziomie co standardowe panele na podczerwień. Zgodnie z przeprowadzonymi testami wyszło że w porównaniu do paneli na podczerwień grzejnik Halos 15 osiąga lepsze wyniki w gorzej ocieplonych pomieszczeniach. A naszym klientom przypadł do gustu z powodu jego możliwości używania go jako grzejnik przenośny.

4. Panele na podczerwień - wszystkie panele grzewcze dostępne w naszym sklepie internetowym są do siebie bardzo podobne pod względem efektywności oraz wydajności z tego względu są traktowane jako równe sobie. Zostały wyselekcjonowane z wszystkich dostępnych na naszym rynku produktów i z tego powodu są one lepsze niż większość paneli grzewczych na podczerwień znajdujących się na polskim rynku.

Który rodzaj ogrzewania jest efektywniejszy? Samo ogrzewanie na podczerwień czy ogrzewanie podczerwienią wspierane przez konwekcje.

Samo ogrzewanie na podczerwień występuje w standardowych panelach na podczerwień ma tylko jedno zadanie wnikać w elementy znajdujące się w pomieszczeniu które następnie zaczynają oddawać ciepło do pomieszczenia. W słabo izolowanych budynkach lub nie posiadających ocieplenia (np. stare kamienice) samo ogrzewanie na podczerwień nie będzie wstanie efektywnie działać przez co nasze rachunki mogą być znacznie większe ponieważ musimy zastosować panele o większej mocy oraz użyć ich większej ilości co podraża nam inwestycję. W dobrze lub bardzo dobrze ocieplonych budynkach panele grzewcze zachowują swoją pełną sprawność grzewczą dlatego są polecane do tego rodzaju pomieszczeń. Wadą paneli na podczerwień działających samym ogrzewaniem na podczerwień jest jej duża bezwładność.

Ogrzewanie na podczerwień wspierane przez konwekcję jest dużo bardziej efektywne niż sama podczerwień. Konwekcja zapewnia nam szybką reakcję na zmiany temperatury, np. podczas zmiany temperatury z nocnej na dzienną. Podczerwień natomiast dostarcza do pomieszczenia przyjemne ciepło, które wyrównuje oraz utrzymuje temperaturę w pomieszczeniu. Grzejniki na podczerwień korzystające z obu tych systemów ogrzewania są wydajniejsze. W pomieszczeniach słabo ocieplonych zachowują większą sprawność oraz charakteryzują się mniejszym zużyciem energii w porównaniu z panelami na podczerwień o porównywalnej mocy.

Czym się różnią fale podczerwieni?

Po pierwsze rozróżniamy trzy długości fal które zostaną opisane poniżej, najważniejszymi różnicami jest to że różne długości stosuje się w różnych warunkach:

Krótka fala podczerwieni - większość promienników na podczerwień w których zastosowany jest lampa świecąca na czerwono - daje bardzo jasną poświatę. Do ogrzewania podczerwienią bezpośrednio osoby, które znajdują się w jego zasięgu, nie służy do ogrzewania pomieszczeń. Zastosowanie zewnętrzne do użytku krótko trwałego ze względu na bardzo głęboką penetrację tkanek skóry. Dająca uczucie ciepła ale przy dłuższym przebywaniu w zasięgu promiennika powoduje dyskomfort.

Średnia fala podczerwieni - promienniki na podczerwień w których wykorzystane jest włókno węglowe (najlepszym przykładem jest Promiennik OASI) - dają bardzo małą poświatę. Do ogrzewania podczerwienią bezpośrednio osoby, które znajdują się w jego zasięgu, a dzięki średniej fali może również służyć do dogrzewania pomieszczenia. Zastosowanie zewnętrzne oraz domowe do dogrzewania pomieszczeń, penetracje tkanek skóry na bardzo niskim poziomie. Dające uczucie ciepła bez powodowania dyskomfortu nawet przy dłuższym przebywaniu w zasięgu promiennika.

Długa fala podczerwieni - większość paneli na podczerwień, które nie emitują żadnej poświaty. Do ogrzewania pomieszczenia jak również bezpośrednio osób które znajdują się w jego zasięgu. Zastosowanie domowe oraz zewnętrzne do ogrzewania oraz dogrzewania pomieszczeń, penetracje tylko wierzchniej warstwy skóry. Dająca tylko przyjemne uczucie ciepła.

To jaka fala podczerwieni jest używana w naszych grzejnikach oraz panelach?

Większość z prezentowanych na poniższej stronie urządzeń wykorzystuje falę długą, która służy do ogrzewania pomieszczenia jak również do bezpośredniego ogrzewania osób które znajdą się w zasięgu działającego urządzenia. Dzięki czemu mamy pewność, że nasze pomieszczenie będzie ogrzewane.

Panele na podczerwień oraz grzejniki na podczerwień podzieliliśmy na kilka segmentów dzięki którym każdy znajdzie to co potrzebuje:

Energooszczędne grzejniki na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie grzejniki na podczerwień, które naszym zdaniem oraz zdaniem klientów są najbardziej efektywne oraz ca za tym idzie są najbardziej energooszczędne ze wszystkich produktów z naszej oferty. Urządzenia umieszczone w tej kategorii znajdują zastosowanie jako ogrzewanie na podczerwień. Więcej informacji w podkategorii.

Domowe, biurowe panele na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie grzejniki na podczerwień, panele grzewcze na podczerwień, panele grzejne na podczerwień do zastosowania w mieszkaniach, domach, biurach oraz wielu innych miejscach. Ogrzewanie na podczerwień za pomocą oferowanych przez nas urządzeń grzewczych to efektywny i wydajny sposób. Więcej informacji w podkategorii.

Łazienkowe panele na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie łazienkowe grzejniki na podczerwień, łazienkowe panele grzewcze na podczerwień, łazienkowe panele grzejne na podczerwień. Łazienkowe ogrzewanie na podczerwień to wydajne ogrzewanie oraz możliwość suszenia ręczników. Więcej informacji w podkategorii.

Przemysłowe, tarasowe panele na podczerwień

Kategoria w której umieściliśmy wszystkie panele grzewcze na podczerwień, panele grzejne na podczerwień do zastosowania na tarasach, balkonach, werandach oraz w magazynach, halach produkcyjnych i wielu innych pomieszczeniach. Więcej informacji w podkategorii.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz