Klimatyzery, wentylatory oraz osuszacze powietrza

Klimatyzery – sposób na przyjemny chłód do każdego wnętrza

Gdy upały na zewnątrz zaczynają być nieco zbyt dotkliwe, wówczas z chęcią zaszywamy się w przyjemnych, chłodnych wnętrzach. Aby zapewnić sobie optymalne warunki, wiele osób montuje w budynkach wydajne systemy klimatyzacyjne.

Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, które poprawia komfort cieplny w domach, biurach i lokalach usługowych. Można bowiem wykorzystać wygodne i niewielkie klimatyzery, często wyposażone w dodatkowe funkcje, jak choćby dogrzewanie lub nawilżanie powietrza.

W naszej ofercie można znaleźć szereg rozwiązań tego typu, gwarantujących wygodę użytkowania oraz optymalne warunki we wnętrzach nawet w bardzo gorące dni.

Klimatyzery – perfekcyjny sposób na poprawę warunków cieplnych nie tylko w domach

Klimatyzery stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem nie tylko do domów prywatnych, ale także do biur, rozmaitych wnętrz komercyjnych lub miejsc publicznych.

Są świetną alternatywą dla tradycyjnych, rozbudowanych klimatyzacji, które potrzebują sporo miejsca oraz wymagają przeprowadzenia prac montażowych, często powiązanych z mniejszym bądź większym remontem.

Klimatyzer to niewielkie, przenośne urządzenie (często wyposażone w kółka). Można je postawić wszędzie tam, gdzie akurat potrzebujemy ochłody i przyjemnej, delikatnej bryzy.

Niektóre dostępne w naszej ofercie, wyposażono w szereg dodatkowych funkcji. Część z nich posiada nawet specjalne moduły grzewcze, które pozwalają na sprawne dogrzanie wnętrza. Przydaje się to zwłaszcza na wiosnę lub jesienią, gdy nie chcemy jeszcze uruchamiać głównego ogrzewania, a zależy nam na zwiększeniu temperatury w pomieszczeniu o kilka stopni.

Na stronie Econovli można jednak znaleźć nie tylko niejeden klimatyzer kolumnowy, ale także kompaktowe i praktyczne osuszacze powietrza. Przy ich pomocy utrzymanie optymalnej jakości powietrza we wnętrzu staje się jeszcze prostsze.

Klimatyzer przenośny jest niezmiernie lekki. Wykonano go z dbałością o każdy detal. Są to urządzenia przyjazne środowisku naturalnemu – pobierają naprawdę niewielką ilość energii elektrycznej, aby zapewnić ciepło, a dodatkowo nie wykorzystują specjalnego chłodziwa, które pojawia się w standardowych instalacjach klimatyzacyjnych.

Jak działa klimatyzer przenośny?

Działają nieco inaczej niż standardowa klimatyzacja do domu. Na czym polega różnica? Klimatyzacja wykorzystuje do chłodzenia wnętrz chłodziwo, które krąży w całej, często bardzo rozbudowanej instalacji. Następnie ciepło jest odprowadzane na zewnątrz.

A jak przebiega proces chłodzenia w klimatyzerach? Najpierw powietrze jest zasysane do wnętrza urządzenia przez wentylator. Przechodzi ono przez filtry kurzu, które pomagają usunąć z niego rozmaite zanieczyszczenia. Jest to funkcja niezmiernie przydatna na przykład w domach, w których żyją alergicy lub małe dzieci. Co dzieje się dalej? Gorące powietrze trafia na panel chłodzący z zimną wodą. To ona odpowiada za obniżenie temperatury powietrza, następnie wydmuchiwanego na zewnątrz. Proces jest szybki, efektywny i pozwala cieszyć się rześkim, przyjemny powietrzem w niemal każdym wnętrzu.

Mogą być sterowane przy pomocy praktycznego, prostego w obsłudze panelu, znajdującego się na obudowie, lub też zdalnie, dzięki zastosowaniu praktycznego pilota.

Przenośny klimatyzer kolumnowy a klimatyzacja – najważniejsze różnice

Klimatyzer przenośny to urządzenie niezmiernie funkcjonalne. W odróżnieniu od standardowej klimatyzacji jest niewielki i poręczny. Łatwo przetransportować go do wybranej części pomieszczenia, którą pragniemy ochłodzić.

Nie wymagają szeregu prac adaptacyjnych często niezbędnych, gdy pragniemy stosować klimatyzację. Wystarczy podłączyć je do prądu, żeby cieszyć się przyjemną bryzą.

Ich sposób działania sprawia, że są urządzeniami zdecydowanie bardziej przyjaznymi środowisku niż klimatyzacja – zamiast chłodziwa używa się specjalnych wkładów z wodą. Dzięki temu nie wysuszają powietrza tak, jak klimatyzacja – wprost przeciwnie, nawilżają oraz w niektórych urządzeniach również jonizują.

Urządzenia te są ciche. Mogą być zatem bez przeszkód stosowane w pomieszczeniach rekreacyjnych i sypialniach, nawet u najmłodszych domowników. Świetnie sprawdzają się także w biurach, w których niski poziom generowanego przez nie dźwięku sprzyja koncentracji i skupieniu się na wykonywanych obowiązkach.

Bywają częstym wyborem osób, które nie chcą inwestować sporych środków w zakup i montaż rozbudowanych systemów klimatyzacyjnych. Są zdecydowanie tańsze, a przy tym nie wymagają dodatkowego osprzętu ani prac adaptacyjnych w domowych lub biurowych wnętrzach. Jest to zatem rozwiązanie praktyczne i ekonomiczne.

Klimatyzery wodne – optymalne warunki do funkcjonowania na co dzień i od święta

Klimatyzery przenośne występują w rozmaitych formach, z szeregiem dodatkowych funkcji, dzięki którym każdy może znaleźć idealne rozwiązanie, dopasowane do potrzeb domu, biura lub lokalu komercyjnego.

Urządzenie zapewnia przyjemny chłód oraz komfort cieplny, nawilża i oczyszcza powietrze, a przy tym jest naprawdę energooszczędne. Dzięki klimatyzerom uzyskuje się optymalne warunki do codziennej pracy, odpoczynku lub zabawy.

Warto zatem wprowadzić je do rozmaitych przestrzeni, żeby bez wysokich kosztów poprawić komfort cieplny oraz zwiększyć standard we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień lub okazjonalnie.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz